Søg efter kunstner, værktitel eller stil – fx Monet, Stjernenat, impressionisme, Hokusai-bølge, nøgen. Beskriv scenen – fx grøn eng, abstrakt med meget rødt, mørkt oliemaleri, stående nøgen ved et træ.

Kent, faktisk opmålt og afgrænset af John Seller, ca. 1680 (gravering) af John Seller

Kent, faktisk opmålt og afgrænset af John Seller, ca. 1680 (gravering)

(Kent, actually surveyed and delineated by John Seller, c.1680 (engraving))


John Seller

€ 170.09
Enthält 25% MwSt.
   
1680  ·  engraving  ·  Billed-ID: 1467256

Ikke klassificerede kunstnere

Kent, faktisk opmålt og afgrænset af John Seller, ca. 1680 (gravering) · John Seller. Tilgængelig som kunsttryk på lærred, fotopapir, akvarelkarton, ubestrøget papir eller japansk papir.
British Library, London, UK / Bridgeman Images
AR/3D   Se i 3D / AR zu Favoriten hinzufügen   Føj til favoritterMine favoritter    Vælg vægfarve    Se maleri i et rum
0 Anmeldelser

Billedramme

Medium & blændramme

Glas & Passepartout

Diverse & Ekstra

 Gem/sammenlign tilpasning
Preview Icon

Oversigt

Gemälde
Veredelung
Keilrahmen
Museumslizenz

€ 170.09
(inkl. 20% MwSt)
   Læg indkøbskurvenBilled-ID

Bildschärfe: PERFEKT

Hvis du ønsker justeringer af lysstyrke og farve, eller en tilpasset beskæring af billedet, foretager vi gerne disse ændringer uden ekstra omkostninger for dig. Tøv ikke med at kontakte os.

Lignende kunstværker udvalgt til dig

Ducatus Eboracensis pars borealis  Den nordlige del af Yorkeshire Den iberiske halvø, i Andalusien og byen Sevilla, Gibraltarstrædet, i Comitatus Dorcestria vulgo anglice Dorset Shire Bituricum ducat = Duche de Berri kongeriget Galicien Flandern amt i 1704 Ducatus Breslanus sive Wratislaviensis Karstia, Carniola, Histria et Windorum marchia Comitatus Northumbria vernacule Northumberland Kort over Hertfordshire Spanien Spanien, Portugal Granata og Murcia regerer Spanien fra Theatrum Orbis Terrarum af Willem Bleau, Amsterdam Provence, i Comitatus Darbiensis Godt, Rigobert. Uafhængig Tartary. Hertugdømmet Mecklenburg Ducatus Gelriae pars quarta quae est Arnhemiensis siue Velavia Meklenbvrg Dvcatvs Glocestria ducatus cum Monumethensi comitatu  Glocester Shire amp; Monmouth Shire Ducatus Eboracensis anglice Yorkshire Kort over Andalusien, Spanien Ile-de-France, Isle of France fra The Theatre of the World af Willem Bleau, Amsterdam Beskrivelse af Guienne Lave lande - af A Kort over Spanien og Portugal (gravering Comitatis Cantabrigiensis vernacule Cambridge Shire
Vis flere lignende kunstværker

Lignende kunstværker udvalgt til dig

Ducatus Eboracensis pars borealis  Den nordlige del af Yorkeshire Den iberiske halvø, i Andalusien og byen Sevilla, Gibraltarstrædet, i Comitatus Dorcestria vulgo anglice Dorset Shire Bituricum ducat = Duche de Berri kongeriget Galicien Flandern amt i 1704 Ducatus Breslanus sive Wratislaviensis Karstia, Carniola, Histria et Windorum marchia Comitatus Northumbria vernacule Northumberland Kort over Hertfordshire Spanien Spanien, Portugal Granata og Murcia regerer Spanien fra Theatrum Orbis Terrarum af Willem Bleau, Amsterdam Provence, i Comitatus Darbiensis Godt, Rigobert. Uafhængig Tartary. Hertugdømmet Mecklenburg Ducatus Gelriae pars quarta quae est Arnhemiensis siue Velavia Meklenbvrg Dvcatvs Glocestria ducatus cum Monumethensi comitatu  Glocester Shire amp; Monmouth Shire Ducatus Eboracensis anglice Yorkshire Kort over Andalusien, Spanien Ile-de-France, Isle of France fra The Theatre of the World af Willem Bleau, Amsterdam Beskrivelse af Guienne Lave lande - af A Kort over Spanien og Portugal (gravering Comitatis Cantabrigiensis vernacule Cambridge Shire
Vis flere lignende kunstværker

Andre kunsttryk afAndre motiver fra kategorien John Seller

Et kort over Nordpolen Et kort over Englands, Flanderns og Hollands kyster, ca. 1672 (tryk) Luvpassagen fra Jamaica mellem østenden af Cuba og vestenden af Hispaniola. Den engelske lods, den første bog: beskrivelse af den nordlige navigation, ca. 1671 (papir) Kent, faktisk opmålt og afgrænset af John Seller, ca. 1680 (gravering) Englands kyst fra Southforeland til Orfordness "En ny kortlægning af Englands, Frankrigs og Hollands kyster, med de engelske navne, beliggenhed, kompasretning og afstand til de forskellige havne, havnemiljøer, bugter og strande. Polarprojektionskort med polarcirkel, ca. 1680 (koloreret stik) Kort over øen og kongeriget Sicilien med en del af Napoli og andre tilstødende kyster, herunder Det Tyrrhenske Hav. Den engelske lods, den første bog: beskrivelse af den nordlige navigation, ca. 1671 (papir) Et kort over kysterne i New England, New Jersey, Virginia, Maryland og Carolina fra Cape Cod til Cape Hatteras. Et kort over Guinea, der beskriver kysten fra Kap de Verde til Kap Bona Esperanca. Den stjerneklare zodiak, ved hvis grænser alle planeternes synlige baner er afgrænset - John Seller forfatter, hydrograf for den mest fredfyldte konge Et kort over den østligste del af Ostindien med alle de tilstødende øer fra Kap Comorin til Japan. Et kort over den østligste del af Ostindien med alle de tilstødende øer fra Kap Comorin til Japan.
Opdag flere værker af John Seller

Andre kunsttryk afAndre motiver fra kategorien John Seller

Et kort over Nordpolen Et kort over Englands, Flanderns og Hollands kyster, ca. 1672 (tryk) Luvpassagen fra Jamaica mellem østenden af Cuba og vestenden af Hispaniola. Den engelske lods, den første bog: beskrivelse af den nordlige navigation, ca. 1671 (papir) Kent, faktisk opmålt og afgrænset af John Seller, ca. 1680 (gravering) Englands kyst fra Southforeland til Orfordness "En ny kortlægning af Englands, Frankrigs og Hollands kyster, med de engelske navne, beliggenhed, kompasretning og afstand til de forskellige havne, havnemiljøer, bugter og strande. Polarprojektionskort med polarcirkel, ca. 1680 (koloreret stik) Kort over øen og kongeriget Sicilien med en del af Napoli og andre tilstødende kyster, herunder Det Tyrrhenske Hav. Den engelske lods, den første bog: beskrivelse af den nordlige navigation, ca. 1671 (papir) Et kort over kysterne i New England, New Jersey, Virginia, Maryland og Carolina fra Cape Cod til Cape Hatteras. Et kort over Guinea, der beskriver kysten fra Kap de Verde til Kap Bona Esperanca. Den stjerneklare zodiak, ved hvis grænser alle planeternes synlige baner er afgrænset - John Seller forfatter, hydrograf for den mest fredfyldte konge Et kort over den østligste del af Ostindien med alle de tilstødende øer fra Kap Comorin til Japan. Et kort over den østligste del af Ostindien med alle de tilstødende øer fra Kap Comorin til Japan.
Opdag flere værker af John Seller

Udvalg af vores topsælgere

Nordkap i måneskin, 1848 Den store bølge ved Kanagawa Hip hip hurra! Kunstnerfest i Skagen, 1888 Et barns hoved i hænder Rådyr og landskab Jeanne d Oberons og Titanias skænderi Dante og Vergil Idéer til planternes geografi med et naturbillede af de tropiske lande Stående kvinde i rødt De to kroner Teater i Marcellus Den fjerde stand Vinterlandskab med skøjteløbere, omkring 1608 Sti i skoven, ca. 1874-77
Vis flere kunstværker

Udvalg af vores topsælgere

Nordkap i måneskin, 1848 Den store bølge ved Kanagawa Hip hip hurra! Kunstnerfest i Skagen, 1888 Et barns hoved i hænder Rådyr og landskab Jeanne d Oberons og Titanias skænderi Dante og Vergil Idéer til planternes geografi med et naturbillede af de tropiske lande Stående kvinde i rødt De to kroner Teater i Marcellus Den fjerde stand Vinterlandskab med skøjteløbere, omkring 1608 Sti i skoven, ca. 1874-77
Vis flere kunstværker


Hvad vores kunder mener om os



Ofte stillede spørgsmål om Meisterdrucke


At personalisere dit kunsttryk hos Meisterdrucke er en enkel og intuitiv proces, hvor du kan designe et kunstværk helt efter dine ønsker: Vælg en ramme, bestem billedstørrelsen, beslut dig for et trykmedie, og tilføj eventuelt glas eller en blindramme. Vi tilbyder også muligheder for tilpasning som passepartout, lister og mellemlæg. Vores kundeservice står altid klar til at hjælpe dig med at designe dit perfekte kunstværk.

Hos Meisterdrucke har du den unikke mulighed for at visualisere det kunstværk, du har konfigureret, direkte i dit eget rum. For at få et skræddersyet preview skal du blot uploade et billede af dit rum, hvorefter kunstværket vil blive vist på billedet. Hvis du besøger os via en mobil enhed, hvad enten det er en telefon eller tablet, vil vores augmented reality funktion bringe billedet til live og gnidningsløst projicere det ind i dit rum. En oplevelse der på enestående vis kombinerer kunst og teknologi.

Valget af medie er ofte et spørgsmål om personlig smag. For at give dig et bedre overblik har vi indsat billeder for hvert medie. For en helstøbt oplevelse tilbyder vi dig også et prøvesæt med alle papirvarianter, så du kan træffe et valg ikke blot visuelt men også taktilt. Du kan benytte prøvesættet gratis - du betaler kun for forsendelsen. Du kan bestille prøvesættet direkte her.

Det skal du ikke bekymre dig om. Hos Meisterdrucke arbejder vi ikke maskinelt. Vi gennemgår manuelt hver eneste ordre. Hvis der er uoverensstemmelser eller særheder i konfigurationen, kontakter vi dig øjeblikkeligt. Selvfølgelig står vores venlige og tålmodige support altid til din rådighed for at hjælpe dig med konfigurationen. Sammen med dig justerer vi dit billede via telefon eller e-mail, så det endelige resultat præcist opfylder dine forventninger.


Har du spørgsmål?

Er du interesseret i et kunsttryk fra vores atelier, men stadig lidt i tvivl? Har du brug for råd om valg af medie eller hjælp til bestillingen?

Vores eksperter står altid klar til at hjælpe dig.

+43 4257 29415
support@meisterdrucke.com
Mo-Do: 7:00 - 16:00 | Fr: 7:00 - 13:00

Har du spørgsmål?

Er du interesseret i et kunsttryk fra vores atelier, men stadig lidt i tvivl? Har du brug for råd om valg af medie eller hjælp til bestillingen?

Vores eksperter står altid klar til at hjælpe dig.

+43 4257 29415
support@meisterdrucke.com
Mo-Do: 7:00 - 16:00 | Fr: 7:00 - 13:00


Meisterdrucke

   Kärntner Strasse 46
        9586 Finkenstein am Faaker See
        Austria
        +43 4257 29415
        support@meisterdrucke.com
Andre sprog

                   
Erfahrungen & Bewertungen zu Meisterdrucke
Post.at DHL Express Quehenberger Cargoboard
Kaiser Franz Joseph

Meisterdrucke
Kärntner Strasse 46
9586 Finkenstein am Faaker See · Austria
+43 4257 29415 · support@meisterdrucke.com
Post.at DHL Express Quehenberger Cargoboard


               

(c) 2026 meisterdrucke.dk